Atzīmējot visu trīs Baltijas valstu simtgades, sestdien Vidzemes koncertzālē Cēsis notika Baltijas valstu pūtēju orķestru koncerts Simtgades godināšana. Pirms koncerta sākuma klātesošos uzrunāja Cēsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Inese Suija-Markova, Igaunijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Latvijā Teniss Nirks un Lietuvas Republikas vēstniecības padomnieks Toms Grabausks. Pēc svinīgajām uzrunām tika atskaņotas visu trīs valstu himnas, kuras izpildīja pūtēju orķestra Cēsis un Valmieras Kultūras centra p/o Signāls apvienotais sastāvs Jāņa Puriņa un Rimanta Valančauska vadībā.
Koncertu bez pūtēju orķestru Cēsis un Signāls mūziķiem kuplināja arī Rokišķu (Lietuva) Rūdolfa Limana mūzikas skolas ansamblis (vadītāja Deimante Baranauskiene) un solists mūzikas skolas skolotājs Karolis Pratkus (klarnete), Rīgas Igauņu pamatskolas 4. klases deju kolektīvs (vadītāja Lelde Krēsliņa) un Pērnavas (Igaunija) pilsētas Zemessardzes pūtēju orķestris diriģenta Kaido Kivi vadībā, paspējot no cita pasākuma uz koncertu pēdējā brīdī.
Pūtēju orķestra Cēsis mūziķi un diriģents ir bijuši iniciatori šādai svētku svinēšanai gan Vilandē (Igaunija) un Rokišķos (Lietuva), gan Cēsīs, dāvinot koncertus klausītājiem viņu valstu dzimšanas dienās. Koncertā, kuru asprātīgi vadīja laikraksta Druva žurnālists Jānis Gabrāns, netika aizmirsta arī nesenā Somijas simtgade, kā arī vēl divas šī gada simtgadnieces — Polija un Čehija.
Pēc pasākuma gandarīti bija gan profesors Jānis Puriņš, gan Signāla mākslinieciskais vadītājs Mārtiņš Birnis, jo kārtējo reizi koncerta atmosfērā tika atskaņoti šīgada Dziesmu svētku repertuāra skaņdarbi.

Bildes šeit.