22. maija saulainā rītā pūtēju orķestris “Signāls” sapulcējās pie Valmieras kultūras nama, lai, kā ik gadu, dotos uz Līgatnes pūtēju orķestru svētkiem. Diena solījās būt ļoti silta un tīkama, un tā arī bija. Ierodoties Līgatnē, bija jau redzami vairāki orķestri, kas gatavojās kopmēģinājumam. Pēc kopmēģinājuma orķestrantiem bija jāmērojas spēkos futbolā, kas nav vis futbols tradicionālā izpratnē, bet gan tāds, kas piemērotas tieši orķestrantiem. Arī orķestra meitenes piedalījās šajā spēlē, izcīnot ceturto vietu, bet noteikti jāpiemin arī orķestrants Jevgēņijs, – cilvēks, kurš futbolā tāpat kā mūzikā ir iekšā ar sirdi un dvēseli, iemantoja futbola labākā tiesneša slavu. Katrā ziņā “Signāls” nākamgad noteikti centīsies revanšēties, jo pietrūka taču tik maz līdz iekļūšanai fināla trijniekā!

Pēc futbola orķestranti kopīgi devās uz Vienkoču parku ieturēt pusdienas, savukārt vēlāk “Signāls” atpūtās arī pie Līgatnes pārceltuves, daži peldējās, citi spēlēja lidojošo šķīvīti, līdz visbeidzot bija jāsākas gājienam uz Līgatnes estrādi. Gājiena priekšgalā atrodoties lamām, kas priecēja sanākušos ar savu klātbūtni, “Signāls” devās uz Līgatnes estrādi, spēlējot dažādus maršus.

Sasniedzot estrādi, visi vienojās kopējai dziesmai vēl pirms koncerta sākuma, un vēlāk jau koncerts varēja sākties. Dalībnieku vidū bija gan orķestri, gan dziedātāji un dejotāji, kā arī individuālie izpildītāji. “Signāls” izpildīja skaņdarbus “YMCA” un “City of New Orleans”. Bija arī kopējo skaņdarbu spēlēšana ar visiem orķestriem, un Līgatnē skaļi un pārliecinoši skanēja skaņdarbi “Kas kaitēja”, “Tuvu, tuvu” un “Tikai tā”. Koncerta dalībnieki bija priecīgi pat par spīti odiem. Pēc koncerta notika īsta zaļumballe, kurā viesojās grupa “Pērkons”. Orķestranti izdancojās pēc sirds patikas, līksmojās un priecājās, un bija skaidrs, ka ikgadējie pūtēju svētki Līgatnē ir izdevušies, vēl tagad par to liecina jaukās atmiņas un iesauļotais iedegums.

*Autors- Lāsma Medne.