1. maijs orķestrim “Signāls” bija nozīmīga diena, kas tika gaidīta vairākus mēnešus. Tā bija orķestra 45 gadu jubilejas atzīmēšanas diena. Signālam 45 – cienījams vecums, un tam par godu tieši 1. maijs tika nosprausts par dienu, kurā orķestra mūzikas mīļotāji un ilggadēji “Signāla” darbu aculiecinieki varētu atnākt uz kultūras namu un paskatīties, kāds orķestris izskatās šodien, pēc tik daudziem gadiem, nu jau otro gadu esot diriģenta Mārtiņa Birņa vadībā.

Koncertā skanēja gan nopietnā, gan vieglā mūzika, līdz ar to dažādu mūziku klausītāji varēja klausīties sev tīkamu mūziku. Koncerts tika iesākts ar skaņdarbiem, kuri tika spēlēti orķestru skatē. Pēcāk visa koncerta gaitā ik pa laikam savu sniegumu izpildīja arī orķestrantu labi draugi koris “Kaķi”. Koncerta gaitā tika izpildīti vairāki labi pazīstami skaņdarbi, tostarp Aleksandra Ribaka “Fairytale”, dažādi septiņdesmito gadu hīti, kā arī Abbas dziesmu popūrijs, kas tika izpildīts kopā ar kamerkori “Kaķi”. “Kaķi” arī bija sagatavojuši apsveikuma skaņdarbu “Signāla” dalībniekiem. Klausoties viņu izpildītajā dziesmā visi orķestranti saausījās, un no aizmugures rindām izskanēja “Ei, tas tak Aleksandrs!” Jā, “Kaķi” nodziedēja mūsu pašu Aleksandra maršu, kas pārlikts kora dziedājumam, tas bija kas jauns un nedzirdēts. Dziesmu starplaikos skatītājus izklaidēja vakara vadītājs, pastāstot orķestra vēsturi, kā arī uzstājoties ar dažādiem humora pilniem stāstiem. Skatītājiem bija iespēja iejusties īstā orķestrī un iedomāties, ka humora pilnais vakara vadītājs ir diriģents. Izrādās, ka orķestrantu dzīve nav tik vienkārša, kā sākumā izskatās.

Pēc koncerta skaņdarbu izpildīšanas orķestris apsveica ilggadīgos orķestra diriģentus un citus orķestrim nozīmīgus cilvēkus. Orķestrim arī netrūka apsveicēju, sākot no Valmieras pašdarbnieku kolektīviem līdz pārstāvjiem no Valmieras pilsētas domes un jebkuram citam apsveicējam, kas vēlējās sveikt “Signālu”. Orķestranti saka milzīgu paldies visiem orķestra koncertu apmeklētājiem, draugiem un atbalstītājiem, visiem, visiem, kas mums seko līdzi un priecājas kopā ar mums!

Brīdī, kad koncerts beidzās, orķestranti piecēlās kājās un tajā brīdī jebkurš orķestrants jutās lepns par to, ka spēlē “Signālā”. Orķestrants ir “saslimis” ar spēlēšanu, šis koncerts tam ir pierādījums, un tā Orķestra 45 gadu jubilejas koncerts bija godam noslēdzies. Vienīgi vēl viena nepaveikta lieta – kā tas jau orķestrim raksturīgi, jānospēlē maršs. “Signāls” izvēlējās spēlēt skaņdarbu “Valmierieši nāk”. Skanot marša ritmam, zālē iesoļoja diriģenta dēls Roberts, ienesot tēvam diriģenta zizli, un uz mirkli orķestris palika jaunā diriģenta pavadībā. Diriģents Mārtiņš ar diriģenta zizli noslēdza maršu, un jubilejas koncerts bija noslēdzies. Pēc koncerta orķestranti un tā viesi varēja nodoties balles priekiem, kavējoties atmiņās par bijušo un vērojot fotoattēlus no orķestra vēstures, kā arī baudot Signālam sagatavoto jubilejas torti.

Atskatoties uz skaitli 45, šķiet daudz, un “Signāls” darīs visu iespējamo, lai piedzīvotu vēl nākamos 45. Orķestris ir vairāku paaudžu apvienojums, tas ir krāsains un interesants, un ir jūtams, ka “Signālam” vēl ir iekšā – koncerti vēl pavisam noteikti būs.
Paldies par jūsu atbalstu!

*Autors- Lāsma Medne.