Kā jau ierasts, ap Valentīna dienas laiku Valmierā norisinās pašdarbnieku vakars – viens no gada gaidītākajiem notikumiem. Tā kā šoreiz šis vakars sanāca dienu pirms Visu Mīlētāju dienas – 13. februārī, – tas arī solījās būt dažādu interesantu priekšnesumu pilns, un arī “Signāls” nolēma pārsteigt gan publiku, gan sevi ar spilgtiem izvēlētiem skaņdarbiem un netradicionālu ārējo izskatu. Gan daiļā dzimuma pārstāves, gan kungi Valentīna dienas ietekmē uz koncertu sevi nedaudz “uzfrišināja”, izveidojot jaunas frizūras dažādās krāsās. “Signāla” vadītājs Mārtiņš pēkšņi bija kļuvis par sarkanmati, savukārt orķestranti bija tikuši gan pie zilām, melnbaltām un dažādām citām matu krāsām.
Esot spēcīgā Eirovīzijas gaisotnes iespaidā, diriģents Mārtiņš ķērās pie vijoles, neatpaliekot meistarībā no Aleksandra Ribaka, nedaudz piepalīdzot arī orķestrim. Kopā ar virtuozu “Signāls” izpildīja slaveno dziesmu “Fairytale”. Savus spēkus vijoļspēlē iemēģināja arī kultūras nama vadītāja Skaidrīte.
Vecajos labajos padomju laikos ļāva atgriezties “Signāla” izpildītais “Šurika maršs”. Bet tā kā publika koncertu sākumā vienmēr mēdz būt nedaudz stīva, “Signāls” nolēma to mainīt, liekot cilvēkiem izkustēties. Slavenā “YMCA” skaņdarba laikā ikvienam skatītājam bija iespēja ar rokām gaisā izveidot šos burtus un skaļi dziedāt līdzi: “Vaaai-em-sī-ei!”. Publika bija ļoti aktīva, un, skatoties uz šādu kustīgu roku mežu, bija pat nedaudz grūti koncentrēties uz spēlēšanu. Redzot šādu atsaucību un atzinību, bija liels prieks – paldies mūsu mīļajai publikai!
Koncertā piedalījās visi Valmieras pašdarbnieku kolektīvi, pierādot, ka tas, ko sauc par pašdarbību, ir lielisks spēks, un tas nekur nepazudīs. Pēc pasākuma sekoja balle, kurā “Signāls” izdejojās pēc sirds patikas, un deju zālē bija gan vecs, gan jauns.
Ar prieku gaidīsim nākamo Pašdarbnieku vakaru!

*Autors- Lāsma Medne.